18th gru2013

Spotkanie Opłatkowe w AGH

Dodane przez Olga Francuz

W poniedziałek, 16 grudnia br. w murach Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się Międzyuczelniane Spotkanie Opłatkowe, które zgromadziło w Auli Głównej AGH około 150 studentów niepełnosprawnych, pracowników uczelni oraz przyjaciół.

Spotkanie rozpoczęła przemowa Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Anny Siwik, która złożyła uczestnikom świąteczne życzenia. Głos zabrali również przedstawiciele władz Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, a także Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych.

 Duże wrażenie zrobił występ chóru mieszanego AGH Con Fuoco, który zaprezentował koncert kolęd w zupełnie nowych aranżacjach. Po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez prorektora ds. ogólnych, studenckich oraz polityki kadrowej UPJPII ks. prof. Macieja Ostrowskiego uczestnicy łamali się opłatkiem, składając sobie przy tym najlepsze świąteczne życzenia. Na gości czekały słodki poczęstunek oraz słone przekąski.

Spotkania Opłatkowe Biur ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Zrzeszeń Studentów Niepełnosprawnych to wydarzenia zapoczątkowane w 2004 roku przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Po czterech latach wydarzenie zmieniło nieco formułę i od 2008 roku gospodarzem kolejnych Spotkań jest co roku inna spośród pięciu krakowskich uczelni (AGH, PK, UEK, UP, UPJPII).

Za rok organizatorem Spotkania będzie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

05th gru2013

Biblioteka Główna AGH wyróżniona w VII edycji konkursu ””Kraków bez barier””

Dodane przez Olga Francuz

Bardzo miło nam poinformować, że Biblioteka Główna AGH otrzymała wyróżnienie w VII edycji konkursu „”Kraków bez barier”” organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. 

Konkurs „”Kraków bez barier”” ma na celu promowanie budynków dostępnych i uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych. Jury przyznaje nagrody i wyróżnienia w 4 kategoriach: obiekty użyteczności publicznej, obiekty mieszkalne, przestrzeń publiczna oraz obiekty i przestrzenie zabytkowe. Biblioteka Główna AGH została wyróżniona przez Kapitułę Konkursu w kategorii obiekty użyteczności publicznej. Dnia 2 grudnia br. odbyła się uroczysta Gala Finałowa w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, podczas której wyróżnienie w imieniu Akademii Górniczo-Hutniczej odebrali przedstawiciele Uczelni: Prorektor ds. Studenckich prof. Anna Siwik oraz Dyrektor Biblioteki Głównej AGH mgr Ewa Dobrzyńska-Lankosz.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Bibliotece za „konsekwentną realizację założeń projektowych uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych”. W dalszym uzasadnieniu możemy przeczytać: „Dobrze zorganizowana przestrzeń otoczenia budynku, brak przeszkód utrudniających poruszanie się osób niepełnosprawnych połączona została z walorami estetycznymi, tworząc funkcjonalny, dobrze zorganizowany i atrakcyjny budynek użyteczności publicznej. W Bibliotece Głównej AGH zastosowano rozwiązania ułatwiające korzystanie z obiektu osobom z niepełnosprawnością: ruchową, wzrokową, słuchową”.

Przypomnijmy, że budynek Biblioteki przebył niedawno gruntowny remont, podczas którego między innymi zastosowano nowoczesne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych.

Prezentacja Biblioteki Głównej AGH

Film do prezentacji

25th lis2013

Wykłady Red Bull Ryzyk Fizyk

Dodane przez Olga Francuz

Red Bull Ryzyk Fizyk jest serią wykładów odbywających się w ośrodkach akademickich w Polsce. Dzięki udziałowi przedstawicieli świata nauki z profesjonalnymi sportowcami, w tym przypadku  Michałem Kościuszko, można zgłębić swoją wiedzę zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.  Wykład w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie będzie poświęcony tematyce rajdów samochodowych WRC.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/670782476299365

 

RB-RF-plakat

19th lis2013

KSSN w Radio Spektrum

Dodane przez Anna Duczmalewska

Zapraszamy do słuchania audycji Perspektywa, w której pani Anna Duczmalewska opowie o KSSN, czyli „Krakowskim Semestralniku Studentów Niepełnosprawnych”. Czasopiśmie które redakcja opisuje następująco:

„Nasz świat kręci się wokół wszystkiego co związane ze studiowaniem i niepełnosprawnością.

Piszemy o ciekawych ludziach, a także spotkaniach, konferencjach, imprezach i wyjazdach integracyjnych organizowanych dla studentów niepełnosprawnych w Krakowie i w całej Polsce.

Radzimy, informujemy o ulgach i formach pomocy dla osób niepełnosprawnych. Wyjaśniamy specyfikę różnych niepełnosprawności i prowokujemy dyskusje na ciekawe tematy społeczne.”

Wszystkich słuchaczy serdecznie zapraszamy do słuchania audycji w najbliższy czwartek o 20:00 na antenie Radio Spektrum

Więcej informacji na FB: www.facebook.com/radiospektrum.perspektywa

 

1385665_579832328754274_254025935_a

14th lis2013

Impreza Andrzejkowa w Gwarku

Dodane przez Olga Francuz

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH

oraz

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych AGH

mają zaszczyt zaprosić Państwa na

Imprezę Andrzejkową

prowadzoną przez profesjonalnego wodzireja 🙂
które odbędzie się 22 listopada 2013 r. o godz. 20:00 w klubie studenckim GWAREK.
W programie:
– konkursy z nagrodami
– wróżby
– zabawa taneczna
Bilety do nabycia w Biurze ds. ON AGH i ZSN AGH (ul. Reymonta 17/10).

Informacje o imprezie w załaczniku oraz na stronie:  www.bon.agh.edu.pl

PLAKAT ANDRZEJKI 2013

Projekt realizowano przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.
                                         WOJ-MALOPOL LOGO POZIOM cmyk                     logo_PFRON_2011_r
14th lis2013

KSSN nr 10 – O niepełnosprawnych z socjologiczną wyobraźnią

Dodane przez Anna Duczmalewska

Drodzy Czytelnicy!
Z radością prezentujemy Wam jubileuszowy – dziesiąty numer Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych.

Gazeta dostępna jest ZA DARMO w Biurach ds. ON i Zrzeszeniach uczelni wchodzących w skład Redakcji.  Możliwy jest również wydruk brailowski – wystarczy kontakt z nami!

Okładka KSSN nr 2(10)/2013

Okładka KSSN nr 2(10)/2013

 

WERSJA PDF (graficzna)

WERSJA DOC (tekstowa)

WERSJA PJM (filmowa)

13th lis2013

„Jak mówić nie mówiąc” , bezpłatne warsztaty komunikacji niewerbalnej, ZAPROSZENIE

Dodane przez Marek Świerad

Droga Studentko, Drogi Studencie,

Mamy więc dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia. Zapraszamy Cię do udziału z bezpłatnych warsztatach realizowanych w ramach Międzyuczelnianego Centrum Wsparcia Psychologicznego. Tym razem pt. „Jak mówić nie mówiąc„; warsztaty komunikacji niewerbalnej. Taka tematyka jest rezultatem ankiety przeprowadzonej przed wakacjami, z której wynika, że temat ten jest dla Was wyjątkowo interesujący.

Zakres tematyczny warsztatów:

  • mimika twarzy
  • kontakt wzrokowy
  • dłonie -ręce i stopy – nogi
  • postawa
  • oddech
  • parajęzyk (dźwięki)
  • proksemika (dystans fizyczny)
  • spójność przekazu werbalnego i niewerbalnego

Warsztat będzie się opierał głównie na doświadczaniu wybranych aspektów komunikacji niewerbalnej i uświadamianiu ich znaczenia w kontaktach z ludźmi. Pozwoli na zobaczenie siebie samego oczami innych. Podpowie w jaki sposób można świadomie modyfikować komunikaty niewerbalne, by służyły na korzyść naszej komunikacji.
Warsztaty adresowane są do wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem.

Osoba prowadząca:
Małgorzata Kulawik; psycholog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, na co dzień pracująca w konwencji Gestalt, założycielka Ośrodka Rozwoju i Terapii „Do Źródła”.

Warsztaty odbędą się 29 listopada 2013r. (piątek) w godzinach 13:00 – 17:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie – ul. Rakowicka 27, pawilon B, sala 055.

O możliwość uczestniczenia w warsztatach należy pytać w do dnia 27 listopada (środa) w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych na swojej uczelni.

Koniecznym jest przesłanie lub dostarczenie osobiście uzupełnionego krótkiego formularza zgłoszeniowego (w przypadku przesłania karty zgłoszeniowej mailem podpis nie jest wymagany).

Prosimy o informację nt. ewentualnych specjalnych potrzeb.

Warsztaty odbędą się pod warunkiem uzbierania się wystarczającej liczy osób (min 6 osób). W  środę 27 listopada po południu osoby, które zgłosiły się otrzymają potwierdzenie.

Można uzyskać certyfikat uczestnictwa (prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu).

Formularz zgłoszniowy 29.11.2013

Plakat na kssn.pl

Drobny poczęstunek zapewniony.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

28th paź2013

Przewóz niepełnosprawnych do grobów w Krakowie

Dodane przez Olga Francuz

POMOC DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Na cmentarzach Rakowice (od ulicy Prandoty), Prądnik Czerwony i Grębałów

w dniu 1 i 2 listopada 2013 r. osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać

z przewozu meleksami do grobów rodzinnych.

Meleksy ustawione zostaną przy bramach w/w cmentarzy.

Obsługę meleksów zapewnią pracownicy firm pogrzebowych, które na okoliczność

Wszystkich Świętych udostępniły nieodpłatnie swoje pojazdy.

 

Ponadto, od 30 października do 5 listopada 2012 r. włącznie dostępne będą dodatkowe wózki

inwalidzkie, które znajdować się będą na:

Cmentarzu Rakowickim:

  • • na portierni przy bramie głównej,
  • • na portierni przy al. 29. Listopada,
  • • na portierni przy ul. Prandoty.

Cmentarzu: Podgórze, Prądnik Czerwony i Grębałów.

22nd paź2013

„DRABINĄ DO 7 NIEBA” WARSZTATY ZARZĄDZANIA SOBĄ PRZEZ CELE, ZAPROSZENIE

Dodane przez Marek Świerad

Droga Studentko, Drogi Studencie,

Mamy więc dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia. Zapraszamy Cię do udziału w pierwszych w tym roku akademickim bezpłatnych warsztatach realizowanych w ramach Międzyuczelnianego Centrum Wsparcia Psychologicznego. Tym razem pt. „Drabiną do 7 nieba„; warsztaty zarządzania sobą przez cele. Taka tematyka jest rezultatem ankiety przeprowadzonej przed wakacjami, z której wynika, że temat ten jest dla Was wyjątkowo interesujący.

Weź udział w warsztatach i znajdź drogę do swego 7 nieba. Wykorzystaj swe mocne strony po to, by przeżyć życie tak, jak sam tego chcesz, osiągając kolejne sukcesy z godną podziwu łatwością!

Co mogłoby sprawić, że znajdziesz się w swoim 7 niebie?

Co jest Twym celem, do którego dążysz z najwyższą motywacją?

Niezależnie od tego, czy wiesz, czy też nie, gdzie znajduje się Twoje 7 niebo, zapraszam Cię na kolejne warsztaty z zarządzania sobą.

„Tylko rozpocznij a umysł zapłonie; nie ustawaj, a pragnienie się ziści”
/Goethe/

W trakcie warsztatów:
– Zastanowisz się, który z Twoich celów jest w tej chwili najważniejszy
– Określisz cel główny i zaplanujesz kolejne szczeble (etapy) jego realizacji
– Sprawdzisz poprawność zaplanowanych działań
– Ustalisz z własnym mózgiem hasło potwierdzające realizację poszczególnych etapów własnej drogi
– Obudzisz w sobie motywację i zasoby odpowiednie do realizacji wyznaczonego przez Ciebie celu i umieścisz je we własnym Kręgu Zasobów
– Zakotwiczysz swój cel w mózgu podczas pracy na linii czasu

Warsztaty adresowane są do wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem.

Osoba prowadząca:
Ewa Siatka – psycholog, certyfikowany trener kadry, praktyk oraz master NLP, niekwestionowany talent do budzenia motywacji oraz przekuwania marzeń na rzeczywistość. Współtwórca portalu psychologicznego Plasterek.pl.

Warsztaty odbędą się 28 października 2013r. (poniedziałek) w godzinach 15:00 – 19:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie – ul. Rakowicka 27, pawilon B, sala 052.

Osoby zainteresowane, posiadające orzeczenie, prosimy o zgłaszanie się do dnia 25 października (piątek) do godziny 12:00 do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych na swojej uczelni.

Koniecznym jest przesłanie lub dostarczenie osobiście uzupełnionego krótkiego formularza zgłoszeniowego (w przypadku przesłania karty zgłoszeniowej mailem podpis nie jest wymagany).

Prosimy o informację nt. ewentualnych specjalnych potrzeb.

Warsztaty odbędą się pod warunkiem uzbierania się wystarczającej liczy osób (min 6 osób). W piątek 25 października po południu osoby, które zgłosiły się otrzymają potwierdzenie.

Można uzyskać certyfikat uczestnictwa (prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu).

Formularz zgłoszniowy 28.10.2013

Plakat

Drobny poczęstunek zapewniony.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

16th paź2013

Obóz szkoleniowo-adaptacyjny dla studentów I roku – Szczyrk 2013

Dodane przez Marek Świerad

Drodzy Studenci,

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w kolejnym obozie szkoleniowo-adaptacyjnym dla studentów I roku z niepełnosprawnością.

Obóz zaplanowany jest na długi weekend 9-11 listopada 2013r.

Wyjazd 9 listopada około 9:00, przyjazd 11 listopada około: 18:00

Miejsce: Szczyrk, Ośrodek Orle Gniazdo (obiekt w pełni dostosowany)

http://www.orle-gniazdo.pl/

Zapewniamy: zakwaterowanie, wyżywienia, transport, ubezpieczenie i miłą atmosferę:)

W czasie obozu dowiecie się o swoich prawach jako studentów z niepełnosprawnością, poznacie zakres działania Biur ds. ON oraz Zrzeszeń Studentów Niepełnosprawnych, a także będziecie mieć okazję wzięcia udziału w bardzo ciekawych warsztatach rozwoju osobistego.

Obóz jest też świetną okazją do poznania nowych osób, nawiązania znajomości i integracji ze studentami z innych uczelni – AGH, PK, UP i UPJPII. Wśród atrakcji znajdzie się wieczór zapoznawczy, wspólne ognisko oraz jedna niespodzianka. W wolnym czasie będzie można skorzystać z bogatej oferty ośrodka

Pierwszeństwo udziału w obozie mają studenci I roku studiów zarówno stacjonarnych jak i niestacjonarnych I, II i III stopnia, którzy do tej pory jeszcze nie brali udziału w obozie.

Koszt własny uczestnika to jedynie 50 zł.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do Biura ds. ON na swojej uczelni do dnia 25 października. Liczba miejsc jest ograniczona dlatego decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Koniecznym jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (poniżej) oraz przedstawienie ważnego orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Plakat oraz plan obozu do pobrania poniżej.

Serdecznie zachęcamy do udziału i czekamy za głoszenia,

Szczyrk 2013 – plakat

Karta zgłoszeniowa Szczyrk 2013

Szczyrk 2013 – plan obozu

Strony:12345»