11 kw.2013

VI KRAKOWSKIE DNI INTEGRACJI NADCHODZĄ!!!

Dodane przez Marek Świerad

W dniach 16-20 kwietnia 2013 roku na terenie kilku krakowskich uczelni odbywać się będą VI Krakowskie Dni Integracji. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.bon.uek.krakow.pl/kdi

Ideą tego cyklicznego wydarzenia jest zwiększanie świadomości społeczności akademickiej na temat niepełnosprawności, ale przede wszystkim wspólna integracja i zabawa.
W dniach 16-20 kwietnia na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego odbędzie się cykl warsztatów szkoleniowych Zobacz… . Jest to innowacyjny projekt, który będzie miał swój debiut podczas VI Krakowskich Dni Integracji. Projekt polega na włączeniu szkoleń o tematyce niepełnosprawności w wykłady lub ćwiczenia prowadzone na Uczelni, które w jakimś zakresie ocierają się o tematykę niepełnosprawności.
17 kwietnia odbędzie się panel dyskusyjny Konwencja ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych – jak jest naprawdę? Zaproszenie do udziału w panelu przyjął m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz – Minister Pracy i Polityki Społecznej.
Rozdane zostaną również nagrody Integralia oraz nagrody dla zwycięzców Konkursu fotograficznego organizowanego przez Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych. Tuż po tym wydarzeniu BON UJ zaprasza do siebie na warsztaty poświęcone właśnie Konwencji ONZ.
18 kwietnia zapraszamy na wydarzenie Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych. Na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się mecz koszykówki na wózkach oraz wspólne zawody i zabawy.
Studenci z krakowskich Zrzeszeń Studentów Niepełnosprawnych w piątkowy wieczór 19 kwietnia organizują Wiosenną Imprezę Integracyjną.
Ostatniego dnia, 20 kwietnia, na Uniwersytecie Ekonomicznym odbędzie się honferencja Osoby niepełnosprawne w sporcie i mediach.

 

Głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wraz ze Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych UEK. Współorganizatorami są Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH, PK, UJ, UP oraz UPJP2 a także ZSN AGH.

 

Więcej informacji na www.bon.uek.krakow.pl/kdi

VI KDI - zaproszenie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *