22 sty2013

Tańce, hulańce… czyli andrzejkowe swawole :)

Dodane przez Administrator

Mroźny koniec listopada kojarzy nam się z wróżbami i dobrą zabawą. Tak też właśnie i my spędziliśmy jeden z piątkowych listopadowych wieczorów, w gronie przyjaciół i znajomych, przy doborowej muzyce i licznych atrakcjach.

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników imprezy – a potem zabawa do rana! ;)

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników imprezy – a potem zabawa do rana! 😉

Na zeszłoroczne Andrzejki, do klubu studenckiego „Gwarek” licznie przybyli studenci, jak też pracownicy Biur ds. Osób Niepełnosprawnych. Tradycyjnie, jak co roku, zabawę rozpoczęliśmy polonezem. Impreza prowadzona była przez profesjonalnego wodzireja, który zachęcał do uczestnictwa w licznych konkursach i tańcach integracyjnych. Wybieraliśmy najlepsze przebranie damskie i męskie. Chłopcy mieli okazję wykazać się znajomością polskich seriali, a dziewczyny – mocą buziaków! Był to konkurs na największą liczbę pocałunków. Dziewczyna malowała usta czerwoną szminką i składała pocałunki na białej koszulce mężczyzny. Panowie mogli zabrać koszulki do domu i chwalić się znajomym, jak to byli obcałowani 😉 Trzeba przyznać, że niektórzy zaimponowali nam znajomością seriali, wątków miłosnych, fabuły. Nagrodami w konkursach były wejściówki do kina, a także uczelniane gadgety.

Zwycięska para w konkursie na największą liczbę buziaków

Zwycięska para w konkursie na największą liczbę buziaków

Konkurs na najciekawsze przebranie - wygrywa ten, kto ma największą kolejkę za sobą

Konkurs na najciekawsze przebranie – wygrywa ten, kto ma największą kolejkę za sobą

Zwycięzcy w konkursie na przebranie wraz z Zastępcą Zrzeszenia, która wręczyła nagrody. Warto zauważyć, że na imprezie była nawet integracja międzynarodowa! ;) Otóż przybyło spore grono Chińczyków :)

Zwycięzcy w konkursie na przebranie wraz z Zastępcą Zrzeszenia, która wręczyła nagrody. Warto zauważyć, że na imprezie była nawet integracja międzynarodowa! 😉 Otóż przybyło spore grono Chińczyków 🙂

Co z tą przyszłością?

Uczestnicy zabawy zgodnie twierdzą, że wszelakie andrzejkowe wróżby traktują jako dobrą zabawę, jednak któż z nas nie chciałby wygrać w totka? Numerki, które trzeba odstawiać dostawaliśmy podane na tacy – a dokładniej w chińskim ciasteczku z wróżbą. Mogliśmy też poznać imię przyszłej wybranki/wybranka serca, przekuwając serce igłą. Jednak nie przyszłość była wtedy najważniejsza, a to, co tam się działo. Przy dobrej muzyce i w miłym towarzystwie, od czasu do czasu wrzucając coś na ząb, czas upłynął nam do rana.

Tańce sprzyjają integracji i uśmiechom! :)

Tańce sprzyjają integracji i uśmiechom! 🙂

Poznaj imię swojej przyszłej wybranki serca!

Poznaj imię swojej przyszłej wybranki serca!

„No gdzie jest Franek, gdzie? Tak lubię to imię!” ;)

„No gdzie jest Franek, gdzie? Tak lubię to imię!” 😉

„Bo ja tańczyć chcę!”

„Bo ja tańczyć chcę!”

Są powody…

Andrzejkową imprezę zorganizowaliśmy po raz kolejny wraz z innymi krakowskimi Zrzeszeniami (Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego i Politechniki Krakowskiej), przy współpracy z Fundacją Studentów i Absolwentów „Academica” oraz Urzędem Miasta Krakowa. Andrzejki to przede wszystkim integracja – studentów niepełnosprawnych, naszych znajomych, jak tez pracowników uczelni. To także zbieranie nowych doświadczeń – uczymy się współpracy i właściwej organizacji.

Już dziś zapraszamy na kolejne Andrzejki! Wierzymy, że będą równie udane jak zeszłoroczne 😉

Joanna Tarnowska (ZSN AGH)

Zdjęcia: Lucjan Baran

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *