06 lut2019

Kraków naprawdę dla wszystkich

Dodane przez Joanna Szpak

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa od kilku lat organizuje zajęcia dla osób z dysfunkcją wzroku w ramach zajęć „Muzeomania – Kraków naprawdę dla wszystkich”(https://www.mhk.pl/muzeum-bez-barier)

Zajęcia przyjmują formę opowieści o Krakowie, o jego historii i zabytkach, a także o krakowskich muzealiach, które znajdują się w kolekcji naszego Muzeum.

W ramach spotkań mogą Państwo wziąć udział w tematycznych spacerach po Krakowie, w kuratorskich oprowadzaniach po wystawach stałych i czasowych oraz miejscach na co dzień niedostępnych, jak muzealne magazyny i pracownie konserwatorskie, a także w specjalnych warsztatach np. „Dotknij tradycji” (https://www.mhk.pl/dotkniecie-tradycji-zbudujmy-szopke-1

9 lutego 2019 o godz. 12.00 zapraszamy do Muzeum Podgórza, jednego z najmłodszych oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Poznamy historię odrębnego niegdyś miasta, dziś pięknej dzielnicy Krakowa. Będziemy oglądać makiety, tyflografiki, a także oryginalne obiekty. Dotykowe pomoce są elementem stałej ścieżki zwiedzania wystawy głównej w Muzeum Podgórza, której towarzyszy audiodeskrypcja zawarta w audioprzewodniku. W najbliższą sobotę startujemy z naszym udostępnieniem, które mamy nadzieję, na co dzień będzie służyć naszym zwiedzającym. 

Zajęcia odbędą się 9 lutego w sobotę o godzinie 12.00 w Muzeum Podgórza, ul. Limanowskiego 51, przystanek Podgórze SKA (Szybka Kolej Aglomeracyjna) 
DOJAZD: tramwajem nr 3, 11, 24, 73 oraz autobusami nr 107, 127, 143, 158, 174, 178, 243, 274, 301, 748 

Prowadzenie: Katarzyna Bury, Elżbieta Lang 
wstęp bezpłatny 

KONTAKT:
Katarzyna Bury: tel.:516 225 670 ; e-mail: k.bury@mhk.pl
Elżbieta Lang: e-mail: e.lang@mhk.pl


Zdjęcie czarno-białe, stara fotografia przedstawiająca Kraków w dawnych latacg. Na pierwszym planie trawmaj i ludzie, w tle kościoł
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *