30 mar2015

I miejsce dla AGH!

Dodane przez Joanna Szpak

W sztafecie osób niepełnosprawnych podczas 39. Biegu Kościuszkowskiego studenci AGH zajęli I miejsce! Kolejne miejsca na podium wywalczyli przedstawiciele Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Pedagogicznego.

Prawie 200 zawodniczek i zawodników wystartowało w 39. Ulicznym Biegu Sztafetowym Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. W zawodach od lat startują w większości studenci, ale także zwykli mieszkańcy Krakowa i okolic, osoby niepełnosprawne, organizowany jest też bieg VIP-ów. Rywalizację sztafet mężczyzn wygrał AZS AGH II przed AZS Uniwersytetem Pedagogicznym, AZS AWF i Cracovią 1906. W klasyfikacji sztafet kobiecych wygrał MOSM Bytom przed AZS AWF Kraków i AZS AGH Kraków.

Wydzielono dwie trasy biegów. Spod Politechniki na Kopiec Kościuszki ruszyła sztafeta męska, natomiast wokół Rynku Głównego odbywała się sztafeta kobiet oraz biegi osób niepełnosprawnych i VIP-ów. Wydarzenie organizował Akademicki Związek Sportowy oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK. Ma na celu upamiętnienie uroczystej przysięgi, jaką na Rynku Głównym w Krakowie złożył 24. marca 1794 roku patron uczelni – Tadeusz Kościuszko.

Bieg Kościuszkowski był jedną z cyklu imprez, towarzyszących obchodom 70-lecia Politechniki Krakowskiej.